O nás

Firemní profil

V současné době TANGER působí především na poli mobilní telefonie a Internetu. Dodává informační služby a software pro infrastrukturu sítí a aplikace pro internetové portály mobilních operátorů. Dále pak provozuje a spravuje vlastní webové servery, na kterých realizuje plošnou a cílenou reklamu. Celková auditovaná průměrná měsíční návštěvnost webů TANGERu je 570 tisíc unikátních návštěvníků, 3 miliony návštěv a 35 milionů shlédnutých stránek (04/2023). TANGER je dlouhodobě spolehlivým partnerem pro mobilní operátory a firmy působící v oblasti marketingu, elektronických medií a Internetu.

Historie

2023  - v letošním roce TANGER pracuje na podpoře pro Docker, na upgradu systému EOTEL, rozšíření systému TMP, a také na aktualizaci služeb a produktů využívajících PHP

2022  - další rozšíření systému TWS, TANGER také realizuje automatizaci interních prostředků s využitím platformy Home Assistant; spuštění nových verzí internetových služeb

2020  - TANGER realizuje rozšíření systému EOTEL, dále vyvíjí a dodává software pro dobíjecí stanice mobilních zařízení ChargyBank Server; v tomto roce také dochází k rozšíření interního konferenčního systému o podporu DOI (Digital Object Identifier)

2019  - dokončení rozšíření systémů EOTEL a UCONN; v rámci zlepšení poskytovaných internetových služeb TANGER provádí implementaci dalších platebních bran včetně evidence plateb

2018  - pro systém UCONN TANGER vyvíjí a implementuje rozhraní pro IoT, pracuje také na dalších změnách a vylepšeních internetových služeb včetně implementace platební brány

2017  - práce na vývoji a upgrade systému TWS a nových verzích internetových služeb

2016  - systémy EOTEL a UCONN dostávají v tomto roce rozšíření zajišťující podporu virtualizace; poskytované internetové služby jsou doplněny o mapové podklady

2015  - TANGER buduje servrovnu s vysokorychlostní optickou linkou a dodávkou energie z OZE, včetně upgradu a rekonfigurace výpočetních systémů v novém prostředí

2014  - dokončení vývoje aplikace HRV sloužící pro monitorování srdečního rytmu s ohledem na tzv. variabilitu srdeční frekvence; systémy EOTEL a UCONN jsou rozšířeny o integraci online chargingu

2013  - systémy EOTEL a UCONN procházejí upgradem s podporou HA (High Availability) včetně Smart Monitoringu

2012  - platforma TMP dostává multi databázovou podporu pro MySQL, PostGRE, MSSQL a Oracle; dochází také vylepšení poskytovaných internetových služeb

2011  - upgrade systémů EOTEL a UCONN včetně rozšíření platformy EOTEL o flexibilní a výkonné SMSC centrum

2010  - TANGER vyvíjí a spouští vlastní konferenční systém Konsys. Mimo to implementuje nově vyvinutou verzi TMP - po kompletním přepracovaní platforma zpracuje a odbaví desítky miliónů zpráv za den. TANGER také dokončuje projekt vývoje software správy a publikování dat o výrobcích a službách v rámci Jednotného evropského elektronického obchodu.

2008  - TANGER se podílí na mezinárodním projektu DiAloGS, jehož cílem je lokalizace osob v nouzových situacích na souši i na moři. V rámci projektu TANGER vyvíjí komunikační a dohledový software s využitím satelitního systému Iridium.

2006  - mobilní trh se otevírá třetím stranám, TANGER zprovozňuje a poskytuje služby na bázi PRSMS (Premium Rate SMS) umožňující odeslání SMS na jednotné číslo shodné pro všechny operátory v České republice.

2003  - TANGER rozšiřuje poskytované mobilní informační služby o MMS a WAPpush. Na trh také uvádí nové zákaznické aplikace USSD Connector, WAP convertor/proxy. Zároveň zahajuje vývoj software pro služby typu SMS Welcome, které poskytují informace osobám cestujícím do/ze zahraničí; software dostává název TMP (Traveller´s Messaging Platform) a je později provozován v České republice, Slovensku, Dánsku, Norsku, Švédsku, Bosně, Kosovu, Chorvatsku, Jihoafrické republice a Saudské Arábii.

2001  - akvizicí inzertních a komunitních internetových serverů TANGER vstupuje na pole Internetu a jako první v ČR propojuje weby s mobilními telefony a přichází se známými funkcemi jako „Topování“ apod.

1998  - TANGER přichází s vlastní technologií pro hromadné zpracování a distribuci SMS a u společnosti Eurotel Praha (Telefónica O2) spouští produkt BMG (Business Messaging Gateway), který posléze instalují a používají další mobilní operátoři a banky v ČR a SR pro bankovní operace, a další společnosti zabývající se hromadným rozesíláním SMS. TANGER také přichází se službami s názvem SMSplus, které rozšířily možnosti použití mobilních telefonů o snadné posílání SMS na FAX, pager, a email.

Zároveň uvádí na trh jeden z prvních informačních portálů WAP (Wireless Application Platform) na světě, a podepisuje smlouvu o zajišťování provozu informačního portálu WAP včetně dodávky a agregace obsahu pro společností Eurotel Praha (O2). V témže roce TANGER přichází s propojením médií a zprovozňuje interaktivní komunikaci prostřednictvím teletextu TV Nova.

1996  - TANGER vyvíjí vlastní technologie pro zpracování SMS zpráv. Koncem roku navazuje spolupráci se společností Eurotel Praha (dnes O2) a uvádí do provozu informační systém GSM InfoText. TANGER se tak stává vůbec prvním poskytovatelem informačních SMS služeb v České republice. Službu brzy začali používat další operátoři v ČR a SR.

1995  - spuštění služby EOTEL Invest - informace a zpravodajství z kapitálových a peněžních trhů šířené v reálném čase. Zákazníky jsou banky a společnosti působící na trhu cenných papírů. Součástí služby je také konverze dat pro software určený k technické analýze. Služba postupně doznala zásadních technických změn - od modemového spojení přes distribuci dat analogovým a následně digitálním vysíláním satelitem až k Internetu. Služba vydržela na trhu 7 let.

1994  - spuštění EOTEL ProSped - služba poskytovala dopravní informace včetně systému vytěžování vozidel

1993  - vstup na trh informačních služeb, TANGER po ročním vývoji uvádí na trh první českou veřejnou informační službu EOTEL on-line (Ekonomické informace On-line prostřednictvím TELefonu). Tří datová centra, která TANGER vybudoval v Praze, Brně a Ostravě, umožňovala necelé tisícovce klientů v té době neobvyklý online přístup ke stovce komerčních databází; jako např. Registr organizací, právní systém ASPI, vytěžování přepravců, kurzy měn, kurzy akcií, zpravodajství a informace z kapitálových trhů apod.

1991  - TANGER zahajuje činnost prodejem HW, SW, včetně budování počítačových sítí v různých podnicích v rámci Československa.